Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Patronul nu plateste concediul postnatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Patronul nu plateste concediul postnatal

Bună ziua, am și eu o întrebare. După multe discuții în care abia am reușit să îmi fac patronul să îmi plătească prenatalu acum că am trecut în postnatal refuză să îmi mai plătească dar eu deja am luat de la medic medicalul. Credeți că pot să îmi bag actele de indemnizație să renunț la postnatal?
ana-cer, moderator
Puteti depune actele, dar indemnizatia se va acorda incepad cu cea de-a 43-a zi de la data nașterii copilului.