Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

buna ziua, eu sunt patroana unei firme de textie, dar figurez si ca angajata a acesteia. voi intra in concediu de crestere copil si as vrea sa stiu daca mai pot figura/semna actele companiei fiind singurul administrator al acesteia. trebuie sa-mi desemnez un inlocuitor sau pot supraveghea in continuare unitatea? am dreptul sa ridic dividende in perioada in care imi este suspendat contractul?
va multumesc
cami_cami55 a scris:

as vrea sa stiu daca mai pot figura/semna actele companiei fiind singurul administrator al acesteia. trebuie sa-mi desemnez un inlocuitor sau pot supraveghea in continuare unitatea? am dreptul sa ridic dividende in perioada in care imi este suspendat contractul?

Puteti semna actele firmei.