Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Emitem o factura cu TVA si platim acest TVA in Romania ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Emitem o factura cu TVA si platim acest TVA in Romania dupa Brexit?

Buna ziua.Avem de prestat servicii it catre o persoana fizica in Marea Britanie.Suntem un SRL cu TVA la incasare.Nu ne-am lamurit daca emitem o factura cu TVA si platim acest TVA in Romania dupa Brexit.Multumesc.
george-neagu, moderator
Dvs ca incadrati in C.F. art. 278 aliniatul (5) litera e), deci facturati fara TVA. Cititi mai ales normele metodologice.
Multumesc
Pentru putin.