Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am 58.8 ani, sunt cadru didactic si doresc sa ies in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am 58.8 ani, sunt cadru didactic si doresc sa ies in pensie anticipata ...

Am 58.8 ani, sunt cadru didactic si doresc sa ies in pensie anticipata partial , mentionez ca am o vechime de 39,11 ani .As vrea sa stiu daca este diferit modul de calcul al pensiei , inainte si dupa 1 septembrie 2021, care este mai avantajos pentru mine.
Multumesc anticipat!
La 01.09.2021 nu mai intra in vigoare Legea 127/2019 ..... aceasta va intra in vigoare la 01.09.2023, daca nu se adopta noiprevederi ... prin urmare, calculul nu se schimba.