Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Aceste repartitoare de căldură sunt obligatorii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Aceste repartitoare de căldură sunt obligatorii pentru toate ...

Aceste repartitoare de căldură este obligatoriu pentru toate apartamentele dintr-un bloc?
Avem în bloc 66 de apartamente dar nu sunt locuite toate.
Vă rog un răspuns.
Manuela Rășină, administrator
normal ca pentru toate apartamentele.....cele nelocuite nu au stapan?
Disp L nr 196/2018 obliga la instalarea de aparate individuale de contorizat consumuri utilitati
Repartitoarele de cost se instaleaza de catre fiecare proprietar dupa achizitionare bun imobil
Majoritatea ap. locuite votează pt. binele Asociației . Este posibil ca pt. ap. nelocuibile să aibă un uputernicit cea ce va fi in demitrimentul Asociației.
Daca sunt montate dar nu sunt luate in considerare, este legal ? Cum prevede legea ?
in cazul asta e ca si cum nu ar fi instalate.......ar fi si culmea sa fie obligatorie instalararea iar folosirea,optionala