Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale pot infiinta firma daca am cazier judiciar?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

pot infiinta firma daca am cazier judiciar?

Buna ziua.Vreau sa imi infiintez o S.C. si am auzit ca nu pot face acest lucru daca am dosar penal,respectiv cazier judiciar...eu stiam ca nu trebuie sa am cazier fiscal care este diferit de cel judiciar ce implica fapte penale.M ati putea lamuri cu acest lucru?Multumesc frumos
Nu poti infiinta o societate comerciala daca ai fost condamnat pt. gestiune frauduloasă, abuz de încredere, fals, uz de fals, înşelăciune, delapidare, mărturie mincinoasă, dare sau luare de mită, primire de foloase necuvenite, trafic de influenţă...in rest nu ai probleme