Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Recent a decedat dona la cine stau în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Recent a decedat dona la cine stau în chirie,ea având ...

Buna ziua! Recent a decedat doamna la cine stau în chirie,ea având un copil,copilul dânsei nu are pretenții la apartament adică mil lasa mie.ce acte am nevoie pentru a trece imobilul pe mine,care sunt costurile și aceste acte se fac la notar sau avocat.Multumesc
Dema Andreea, utilizator
fiul dânsei vrea să treacă apartamentul

daca fiul nu e proprietar si dvs nu sunteto mostenitor al decedatei, cum sa treaca direct " pe " dvs ?