Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Chitanta persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Chitanta persoana fizica

Din necunostinta am emis o factura si chitanta pentru servicii de cazare unei persoane fizice si am luat o amenda de 20000 lei deoarece nu am emis b.f. si am emis chitanta.
Credeti ca am vreo sansa daca o contest.
Va multumesc!
george-neagu, moderator
Contestati, ca nu se stie. Aratati ca sunteti la prima abatere si ati eliberat totusi o chitanta.
Ar trebui sa aveti casa de marcat.
AM CASA DE MARCAT,
La persoane fizice se da numai bon de casa. Nu este voie sa dati chitanta.
Incercati sa contestati amenda.
Multumesc !
totusi pentru o fapta care nu a produs niciun prejudiciu sa primesti o contraventie de 20.000,oolei mi se pare absurd.
valoarea celor trei chitante este de 1786.00lei.
pentru avans servicii de cazare