Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, Doresc sa cumpar o proprietate,cand a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, Doresc sa cumpar o proprietate,cand a murit unul ...

Buna seara,
Doresc sa cumpar o proprietate,cand a murit unul dintre proprietari(sotul), sotia si copii in numar de 2(doi) au facut succesiunea,unul dintre copii a dat o declaratie de neacceptare a mostenirii,astfel mostenirea a ramas sotiei si unuia dintre copii,de cateva luni a murit si sotia,trebuie facuta succesiunea din nou ?deoarece cred ca atunci cand a murit sotul cel care a renuntat,a renuntat la partea tatalui nu si a mamei care a decedat de curand.

Merci
trebuie facuta succesiunea din nou ?

nu e din nou, acum se dezbate succesiunea dupa mama, unde participa ambii copii.