Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara... am 18 ani și sunt însărcinată iar ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara... am 18 ani și sunt însărcinată iar in luna ...

Bună seara... am 18 ani și sunt însărcinată iar in luna martie nasc... anul acesta am terminat 12 clase... iar astazi mi-am depus actele pentru somajul de 250 lei timp de 6 luni... as mai putea beneficia de indemnizatie pentru copil dupa ce se naste?
Nu am lucrat deloc
Multumesc frumos si o seara frumoasa ! :)
Puteti beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului , daca studiile au fost la zi.... intrebati si la AJPIS - Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială
Studiile au fost la zi
Vă mulțumesc frumos