Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua.am cotestat o amenda de circulatie si am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua.am cotestat o amenda de circulatie si am pierdut ,si ...

Buna ziua.am cotestat o amenda de circulatie si am pierdut ,si mi au cerut probe ca nu sunt vinovat.intrebare mea daca se poate este.am termen de 30 de zile sa fac recurs din ziua in care sa terminat procesul sau 30 de zile de cand am primit hotaratra acasa?
Buna ziua,

Puteti formula apel (nu recurs) in termen de 30 zile din momentul in care primiti hotararea acasa.
Termenul de apel curge de la comunicarea hotărârii prin poștă.