Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Un amic si-a pierdut permisul de conducere ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Un amic si-a pierdut permisul de conducere .Permis ...

Buna ziua,
Un amic si-a pierdut permisul de conducere .Permis luat in Anglia si care nu stie daca il poate scoate aici in tara ... iar in urmatoarele zile va fi nevoie sa plece in alt oras din Romania ,drum care nu poate fi amânat.
Ce riscă?
Dosar penal.