Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Semnătura pentru in locul șefului
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Semnătura pentru in locul șefului

Buna ziua,as dori sa întreb dacă am semnat deconturile banesti pe care eu le-am întocmit in calitate de casier și am semnat și in locul dirigintelui care nu a venit la serviciu deși nu am avut o împuternicire scrisă pentru asta as putea fi acuzat de ceva.Menționez ca deconturile sunt corecte și am avut supra controale in decursul timpului și nimeni nu mi-a spus vreodată ca nu e legal sau corect ,pot fi acuzat ca am făcut asta !?? Menționez ca nu am obținut foloase materiale din asta doar am semnat pentru ca sa nu trimit decontul nesemnat . Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri .
nelutu_pop, utilizator
Cel mai bine este sa obtineti o imputernicire in acest sens sau sa le lasati nesemnate.