Forum Discuţii juridice Executare silită Bună, de curând mi-a fost taiata alocația la copii, ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună, de curând mi-a fost taiata alocația la copii, am făcut-o ...

Bună,de curând mia fost taiata alocația la copii,am făcut-o anul trecut ,de două luni nu mai o primesc .Luna trecuta mi-am dat demisia de la ultimul loc de munca,miine angajinduma din nou ..Precizez ca am avut de plata impozitul la masina și au trecut 3 luni nu lam plătit și au blocat contul pe care întra alocația.pe urmă la deblocat plătind au mai virat pt o luna bani și atit.Ce ar trebui sa fac sa primesc iarăși alocație?
Pai ,nimeni nu are dreptul sa vă oprească alocația pt copii.
Vorbiți cu un avocat, și vă îndrumă ce sa faceți,sai vă ajută după caz.
aikidoro, utilizator