Forum Discuţii juridice Executare silită Dau in judecata o firma pentru neplata drepturilor ...
Discuție deschisă în Executare silită

Dau in judecata o firma pentru neplata drepturilor salariale,pe ...

Dau in judecata o firma pentru neplata drepturilor salariale,pe lângă salariile restante ce pot sa mai cer?
Pot cere si sa i se pună firmei sechestru asigurator(pe conturile firmei,bunuri mobile și imobile)?
Puteti solicita plata integrală a drepturilor salariale neachitate şi cuvenite, inclusiv sporurile salariale aferente intervalului de timp .......... , sume ce vor fi actualizate cu indicele de inflaţie, inclusiv dobânda legală penalizatoare prin aplicarea dispoziţiilor art. 166 (4) din Codul Muncii, potrivit cărora întârzierea nejustificată a plăţii salariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune – interese pentru repararea prejudiciului produs salariatului.