Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA factura catre PF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA factura catre PF

Ca si PFA cu codul 6201 daca fac un site pentru o persoana fizica iar plata se face prin transfer bancar trebuie sa ii emit si altceva in afara de factura ?
Nu. Scrieti clar pe factura ca incasarea se va face prin contul pfa. Si in plus sa aveti si cotractul de prestari servicii si raportul de activitate in baza caruia intocmiti factura, semnate si de catre client.
george-neagu, moderator
Dacă prețul serviciului este fix și trecut în contract mai trebuie întocmit acel raport de activitate ?

george-neagu a scris:

Nu. Scrieti clar pe factura ca incasarea se va face prin contul pfa. Si in plus sa aveti si cotractul de prestari servicii si raportul de activitate in baza caruia intocmiti factura, semnate si de catre client.