Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Dilema mod de impozitare tichete cadou angajati
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Dilema mod de impozitare tichete cadou angajati

Buna ziua! Am o nelamurire legata de impozitarea tichetelor cadou acordate de o societate. Se acorda tichete cadou in valoare 400 lei de ziua x ( de ex. ziua minerului, energiticianului, tesatorului, etc.) in luna iulie 2021.
Cum se procedeaza la impozitarea lor? Sunt prevazute in Contractul Colectiv de Munca pe unitate. Am incercat sa caut si am gasit acest material ANAF link : [ link extern ]
dar nu m-a lamurit.... Are cineva o speta asemanatoare si ma poate sfatui?
Va multumesc!
Am urmat linkul, am văzut materialul și mi s-a părut foarte clar. Dumneavoastră ce nelămurire aveți?