Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu cateva informatii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu cateva informatii legate de ...

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu cateva informatii legate de documentele necesare pentru a vinde o casa cu teren in zona rurala.
Multumesc si astept cu interes!
In primul rand sa aveti toate actele in regula ( cadastru, intabulare, actele de proprietate...) si puneti anuntul de vanzare...
Daca aveti si teren agricol/extravilan o sa trebuiasca sa va adresati Directiei judetene pentru agricultura ( puteti merge la primarie in prima faza) pentru ca acestea au un regim mai special-trebuie sa puneti un anunt de vanzare pe site-ul dumnealor, au prioritate vecinii la cumpararea lui... va explica cei de la primarie/directia agricola ce si cum...
Ionut.ion, utilizator
multumesc frumos....eu de acte vroia mai multe amanunte. Am certificat de mostenitor, am plan de amplasament doar pe teren, nu am pe casa. Ce imi mai trebuie, sau care sunt pasii?