Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Poate tatăl meu sa ma oblige sa mi schimb numele de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Poate tatăl meu sa ma oblige sa mi schimb numele de familie? ...

Poate tatăl meu sa ma oblige sa mi schimb numele de familie?
Vrea sa ma dezmoștenească și ma obliga sa mi schimb numele
Nu va poate obliga sa va schimbati numele .
Nu vă poate obliga. Chiar dacă v-ați schimba numele nu poate să vă dezmoștenească.
Va mulțumesc pentru răspuns
Mi-a spus ca ma dezmoștenește și ca o sa meargă sa ma șteargă de pe numele lui și ca o sa trebuiască sa mi caut alt nume de familie…
Aberații.
Menționez ca sunt și singur la părinți
Dar de dezmoștenit,se poate?
Sa inteleg ca dacă chiar ma va dezmosteni,numele de familie nu poate sa mi l șteargă,nu?
gi-jane2, moderator