avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 313 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Poate tatăl meu sa ma oblige sa mi schimb numele de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Poate tatăl meu sa ma oblige sa mi schimb numele de familie? ...

Poate tatăl meu sa ma oblige sa mi schimb numele de familie?
Vrea sa ma dezmoștenească și ma obliga sa mi schimb numele
Cel mai recent răspuns: Marius0607 , utilizator 18:14, 13 August 2021
Nu va poate obliga sa va schimbati numele .
Nu vă poate obliga. Chiar dacă v-ați schimba numele nu poate să vă dezmoștenească.
Va mulțumesc pentru răspuns
Mi-a spus ca ma dezmoștenește și ca o sa meargă sa ma șteargă de pe numele lui și ca o sa trebuiască sa mi caut alt nume de familie…
Aberații.
Menționez ca sunt și singur la părinți
Dar de dezmoștenit,se poate?
Sa inteleg ca dacă chiar ma va dezmosteni,numele de familie nu poate sa mi l șteargă,nu?
Ultima modificare: Vineri, 13 August 2021
gi-jane2, moderator

Alte discuții în legătură

Dezmostenire totala - ce obligatii legale mai am? buna ziua. ... SVAndrei SVAndrei Dezmostenire totala - ce obligatii legale mai am? Buna ziua. Am o intrebare legata de ce se intampla dupa dezmostenire. Pe scurt, mama mea a decis ca este ... (vezi toată discuția)
Mostenire catre nepot marafx marafx situatia este urmmatoare. 1- inculpatul este inchis si trebuie sa plateasca daune morale partii vatamate. a fost declarat fara venit. 2. parintii ... (vezi toată discuția)
Pot fi dezmostenit? Sorinasandru Sorinasandru Suntem 2 frati,eu sunt plecat in strainatate de mai bine de 3 ani.Inainte de a pleca am locuit impreuna cu familia in casa mamei mele.De 5 luni de zile mama e ... (vezi toată discuția)