avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, am nevoie de o adeverință cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, am nevoie de o adeverință cu ...

Bună seara, o întrebare am ..am nevoie de o adeverință cu vechimea de la o firma care a lichidat în 2018, eu lucrând în perioada 2011_2012 , deci imediat după scoaterea cărților de munca, am găsit biroul care deține arhiva dar nu vrea sa mi_o elibereze, ce pot face în cazul acesta? Oare la ITM hunedoara rezolv cu stagiul de cotizare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:22, 17 August 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
ITM-ul nu are legatura cu stagiu de cotizare , cel mult pentru acea perioada puteti obtine un extras REVISAL de la ITM.

Daca nu vrea sa va elibereze adeverinta, sesizati ITM-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta perioada lucrata tuilleries tuilleries Buna ziua. Fiului meu ii este necesara (in vederea angajarii intr-o structura MAI), o dovada a faptului ca a lucrat la diversi angajatori si perioada, ... (vezi toată discuția)
Carte de munca 1996 vera 17 vera 17 Daca am lucrat in invatamant ca titular in perioada 1996-2000 iar in urma demisiei mi am ridicat cartea de munca de la scoala respectiva si in prezent nu o mai ... (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime Control Control Bună ziua, De unde pot sa iau o adeverinta de vechime în munca dacă firma la care am lucrat a fost radiata. Mulțumesc! (vezi toată discuția)