Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, am nevoie de o adeverință cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, am nevoie de o adeverință cu ...

Bună seara, o întrebare am ..am nevoie de o adeverință cu vechimea de la o firma care a lichidat în 2018, eu lucrând în perioada 2011_2012 , deci imediat după scoaterea cărților de munca, am găsit biroul care deține arhiva dar nu vrea sa mi_o elibereze, ce pot face în cazul acesta? Oare la ITM hunedoara rezolv cu stagiul de cotizare?
ITM-ul nu are legatura cu stagiu de cotizare , cel mult pentru acea perioada puteti obtine un extras REVISAL de la ITM.

Daca nu vrea sa va elibereze adeverinta, sesizati ITM-ul.