Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Anul trecut am avut o percheziție la care au fost ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Anul trecut am avut o percheziție la care au fost ridicate mai ...

Anul trecut am avut o percheziție la care au fost ridicate mai multe bunuri ,printre care mai multe telefoane mobile și un laptop. Zilele trecute am fost chemat să ridic aceste bunuri și spre surprinderea mea am primit într-adevăr telefoanele mobile ,dar în loc de laptop am primit doar hard discul,deși nu am fost anunțat de nici o percheziție informatica. Întrebarea este dacă acest lucru este legal sau nu? Mulțumesc.
La ridicare s-a intocmit un pv.
Da,dar în procesul verbal se specifica faptul că a fost ridicat laptop,nu hard disk.

trandafir2 a scris:

La ridicare s-a intocmit un pv.

Faceti o adresa la parchet si specificati ca, conform pv vi s-a ridicat un laptop si conform pv, vi s-a restituit un hdd. Vedeti ce va raspunde.