avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua mama este despartita din de tata din 2001 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua mama este despartita din de tata din 2001 .Ei am stat ...

Buna ziua mama este despartita din de tata din 2001 .Ei am stat impreuna din 1981 pana in 1996 ne cununati si in 1996 sau cununat mama in 1993 a cumparat apartamentul imperuna cu tata el nu este trecut in contaract doar in foaiea de spatiu locativ , el acum dupa atitia ani de la divort ar vrea sa o de-a pe mama in judecata sa ii cera parte din apartament .Are vreo sansa sa castige la proces ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:24, 22 August 2021
nu are, casa e bun propriu al mamei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept asupra bunurilor dupa moartea unui parinte animax20000 animax20000 Buna ziua,as dori daca se poate sa ma lamuriti intr-o situatie: -parintii mei s-au casatorit in 1979,in 1980 m-au facut pe mine,in 1981 parintii mamei mele ... (vezi toată discuția)
Buna ziua !va rog sa ma ajutați cu un răspuns la următoarea ... grs_iulia grs_iulia Buna ziua !Va rog sa ma ajutați cu un răspuns la următoarea problema: Părinții mei au locuit in timpul căsniciei intr- un apartament dat in chirie de ... (vezi toată discuția)
Urgent - schimbare carte de identitate cmarian90 cmarian90 buna ziua sunt Marian, preschimbarea unui buletin pentru k am nevoie urgent de informatii :\\"> mamei mele ia expirat buletunu :\\"> am facut doarul cu ... (vezi toată discuția)