Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca cineva mi-a făcut o plângere la poliție în ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca cineva mi-a făcut o plângere la poliție în urma unei ...

Daca cineva mi-a făcut o plângere la poliție în urma unei altercații in trafic fara sa ajungem la violenta fizica care ar fi sancțiunile?
Depinde ,de la o sancțiune contravențională pt tulburarea liniștii publice pana la o soluție dispuse pe lovire si alte violențe,amenințare.Depinde cum.a formulat,cine l.a învățat etc..