Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dacă tatăl meu a murit și mama lui a făcut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dacă tatăl meu a murit și mama lui a făcut contract de vânzare ...

Dacă tatăl meu a murit și mama lui a făcut contract de vânzare cumpărare cu fratele lui cu uzufruct , eu ca fiu, nepot pot sa mai atac contractul de vânzare cumpărare ?
puteți, oricine poate deschide un proces.
însă ar trebui să vadă cineva acel contract ca să vă spună în ce măsură este anulabil.
sau dacă, de ex, poate fi invocată o simulație acolo.
și idei ar mai fi.