Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce taxe/obligatii are o persoana fizica care obtine ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce taxe/obligatii are o persoana fizica care obtine venituri numai din transferul titlurilor de valoare?

Ce taxe/obligatii are o persoana fizica care obtine venituri numai din transferul titlurilor de valoare si venitul anual este sub limita a 12 salarii. Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Veti depune declaratia unica anul urmator, pentru castigul/pierderea inregistrate in anul curent in care veti completa doar la partea de impozit pe castigul din investitii de 1o%.
george-neagu, moderator