Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Președintele a afișat la avizier ca nu răspunde la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Președintele a afișat la avizier ca nu răspunde la sesizări ...

Președintele a afișat la avizier ca nu răspunde la sesizări trimise pe adresa de mail a asociației de propr(etari chiar dacă sant poze ale acestor acte scrise de mana și semnate. Un asemenea abuz unde poate fi reclamat?
cred ca omul a fost civilizat!
Poate nu stie sa utilizeze internetul!
Faceti un efort si reveniti la scrisul de mana....

Dr.Virgil Dan Amza a scris:

cred ca omul a fost civilizat!
Poate nu stie sa utilizeze internetul!

Si la ce-i trebuie adresa de mail la asociatie, care mai e si cunoscuta de proprietari, daca e si civilizat si nu stie sa utilizeze internetul ?
Conform disp L nr 196/2018 presedintele de asociatie are obligatia legala sa raspunda la sesizari in termen de 10 zile
Daca presedintele de asociatie refuza sa respecte dispozitiile in vigoare,sesizati oficial serviciul sprijinire si indrumare asociatii de proprietari din primarie
~ Conținut șters la cerere ~