avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Președintele a afișat la avizier ca nu răspunde la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Președintele a afișat la avizier ca nu răspunde la sesizări ...

Președintele a afișat la avizier ca nu răspunde la sesizări trimise pe adresa de mail a asociației de propr(etari chiar dacă sant poze ale acestor acte scrise de mana și semnate. Un asemenea abuz unde poate fi reclamat?
Cel mai recent răspuns: anatiti , utilizator 14:30, 6 Septembrie 2021
2 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
cred ca omul a fost civilizat!
Poate nu stie sa utilizeze internetul!
Faceti un efort si reveniti la scrisul de mana....
3 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util


Dr.Virgil Dan Amza a scris:

cred ca omul a fost civilizat!
Poate nu stie sa utilizeze internetul!

Si la ce-i trebuie adresa de mail la asociatie, care mai e si cunoscuta de proprietari, daca e si civilizat si nu stie sa utilizeze internetul ?
3 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Conform disp L nr 196/2018 presedintele de asociatie are obligatia legala sa raspunda la sesizari in termen de 10 zile
Daca presedintele de asociatie refuza sa respecte dispozitiile in vigoare,sesizati oficial serviciul sprijinire si indrumare asociatii de proprietari din primarie
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Președintele a afișat la avizier ca nu răspunde la sesizări ... Albero Albero Președintele a afișat la avizier ca nu răspunde la sesizări contestații cereri etc trimise pe adresa de mail a asociatiei de proprietari chiar dacă sant ... (vezi toată discuția)
Sesizare la asociatia de proprietari Luluchi Luluchi Am trimis. prin internet, o sesizare președintelui asociației. Menționez că asociația are internet și adresă de e-mail. La fel ... (vezi toată discuția)
Sesizari neinregistrate presedinte asociatie locatar_abuzat locatar_abuzat Buna ziua, Ce se poate face daca presedintele asociatiei nu este niciodata de gasit pentru a discuta si a ii prezenta niste sesizari care trebuie inregistrate ... (vezi toată discuția)