avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am depus o plangere penala fata de o politista din Mun ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am depus o plangere penala fata de o politista din Mun Sibiu ...

Am depus o plangere penala fata de o politista din Mun Sibiu eu imi am domiciliul in Mun.Bucuresti procurorul de caz din Mun .Sibiu a dispus ca audierea mea sa aiba loc la Sibiu ce lege imi permite sa cer audierea mea sa se faca la Bucuresti si nu la Sibiu nu am posibilitatea financiara de a ma deplasa deocamdata la Sibiu

Iar a doua intrebare chiar daca sunt parte vatamata pot cere ca audierea mea sa sxe faca de catre procurorul de caz si nu de fițerul de poliție delegat la sediul Serviciului Județean Anticorupție Sibiu
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 01:10, 12 Septembrie 2021
1 Ar merge o comisie rogatorie (cod procedura penala). Trimiteti un memoriu catre organul judiciar.
2 Puteti cere orice (aproape). In scris. Procurorul va decide. La cerere o sa vi se dea un raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declinare competenta adriana79 adriana79 Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Locuiesc in Suceava si o cunostinta, din Resita, cu care am avut o relatia contractuala, a depus la Resita o ... (vezi toată discuția)
Sunt parte vatamata intr-o plangere penala depusa la sibiu fata ... Roman85 Roman85 Sunt parte vatamata intr-o plangere penala depusa la sibiu fata de o politista eu locuiesc in bucuresti ca sa nu mai merg pana la sibiu ca ma ... (vezi toată discuția)
Plangere politie ContSters114133 ContSters114133 doresc sa fac o plangere impotriva unei firme intermediare de navigatie,ce isi are sediul in constanta.eu locuiesc acum in alt oras cu forme legale.pot adresa ... (vezi toată discuția)