Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am depus o plangere penala fata de o politista din Mun ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am depus o plangere penala fata de o politista din Mun Sibiu ...

Am depus o plangere penala fata de o politista din Mun Sibiu eu imi am domiciliul in Mun.Bucuresti procurorul de caz din Mun .Sibiu a dispus ca audierea mea sa aiba loc la Sibiu ce lege imi permite sa cer audierea mea sa se faca la Bucuresti si nu la Sibiu nu am posibilitatea financiara de a ma deplasa deocamdata la Sibiu

Iar a doua intrebare chiar daca sunt parte vatamata pot cere ca audierea mea sa sxe faca de catre procurorul de caz si nu de fițerul de poliție delegat la sediul Serviciului Județean Anticorupție Sibiu
1 Ar merge o comisie rogatorie (cod procedura penala). Trimiteti un memoriu catre organul judiciar.
2 Puteti cere orice (aproape). In scris. Procurorul va decide. La cerere o sa vi se dea un raspuns.