Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna seara .. se poate ieși din tara cu buletinul ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna seara .. se poate ieși din tara cu buletinul provizoriu ...

Buna seara .. se poate ieși din tara cu buletinul provizoriu ??
Cartea de identitate provizorie valabila nu constituie document de călătorie pe baza căruia cetățenii români pot călători în statele membre ale Uniunii Europene, precum și în statele terțe care o recunosc ca document de călătorie.