avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna seara .. se poate ieși din tara cu buletinul ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna seara .. se poate ieși din tara cu buletinul provizoriu ...

Buna seara .. se poate ieși din tara cu buletinul provizoriu ??
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:49, 7 Septembrie 2021
Cartea de identitate provizorie valabila nu constituie document de călătorie pe baza căruia cetățenii români pot călători în statele membre ale Uniunii Europene, precum și în statele terțe care o recunosc ca document de călătorie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog o lamurire saraines saraines As vrea sa stiu daca la un minor de 16 ani ai trebuie pasaport pentru a iesi din tara an U.E sau e deajuns C.I .? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Carte de identitate provizorie hadasssa hadasssa Buna seara! Deoarece mi-a expirat cartea de identitate am fost sa imi fac alta noua dar, deoarece nu sunt proprietar pe imobilul in care locuiesc trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Reinnoire carte de identitate SebastianMich SebastianMich Am o întrebare :) Sunt in Italia de 10 anni si mia scăzut cartea de identitate de 1 an dar pașaportul este valabil. Daca vreau sa merg in Romania îmi ... (vezi toată discuția)