Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, am și eu o întrebare legata de un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, am și eu o întrebare legata de un divorț amiabil ...

Bună ziua, am și eu o întrebare legata de un divorț amiabil : unde se poate desface căsătoria? Din moment ce am adresa din buletin în Predeal, dar nu mai locuim acolo sa se poată face ancheta sociala. Vă mulțumesc și aștept un răspuns.
La ultimul domiciliu comun al partilor, indiferent daca mai locuiti sau nu acolo.

Ancheta sociala se va face acolo unde are locuinta minorul.
la judecatoria de pe raza ultimului domiciliu comun. nici sotul nu mai locuieste acolo?
El sta acolo cu copilul, dar casa care am dat doar un avans, nu este finalizata definitiv. Și avem termen limită de a achita integral casă din județul Constanța.

gi-jane2 a scris:

la judecatoria de pe raza ultimului domiciliu comun. nici sotul nu mai locuieste acolo?

,
nu are legatura cu casa in ce statiu e, a cui e, conteaza unde ati stat cu sotul ultima data
Okkkkk mulțumesc mult pentru informații!

gi-jane2 a scris:

nu are legatura cu casa in ce statiu e, a cui e, conteaza unde ati stat cu sotul ultima data