avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, am și eu o întrebare legata de un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, am și eu o întrebare legata de un divorț amiabil ...

Bună ziua, am și eu o întrebare legata de un divorț amiabil : unde se poate desface căsătoria? Din moment ce am adresa din buletin în Predeal, dar nu mai locuim acolo sa se poată face ancheta sociala. Vă mulțumesc și aștept un răspuns.
Cel mai recent răspuns: , 13:11, 7 Septembrie 2021
La ultimul domiciliu comun al partilor, indiferent daca mai locuiti sau nu acolo.

Ancheta sociala se va face acolo unde are locuinta minorul.
la judecatoria de pe raza ultimului domiciliu comun. nici sotul nu mai locuieste acolo?
El sta acolo cu copilul, dar casa care am dat doar un avans, nu este finalizata definitiv. Și avem termen limită de a achita integral casă din județul Constanța.

gi-jane2 a scris:

la judecatoria de pe raza ultimului domiciliu comun. nici sotul nu mai locuieste acolo?

Ultima modificare: Marți, 7 Septembrie 2021
,
nu are legatura cu casa in ce statiu e, a cui e, conteaza unde ati stat cu sotul ultima data
Okkkkk mulțumesc mult pentru informații!

gi-jane2 a scris:

nu are legatura cu casa in ce statiu e, a cui e, conteaza unde ati stat cu sotul ultima data

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort- competenta teritoriala gelu36 gelu36 o intrebare am si eu daca poate fi 2 divorturii in acelasi timp pe rol si care ar fi valabil cel din constanta de la ultimu domiciliu de pe buletin sau le de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. as dori o informatie despre ancheta sociala care se ... I a1994 I a1994 Buna ziua. As dori o informatie despre ancheta sociala care se va desfasura intr-un divort la notar cu copil minor de 3 ani. Problema este ca noi locuim in ... (vezi toată discuția)
Divort biskream2009 biskream2009 Pot depune cererea de divort la Judecatoria pe raza domiciliului meu in calitate de reclamant,avand in vedere ca nici eu nici sotia nu mai locuim la acelasi ... (vezi toată discuția)