Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua fata mea are o hotarare definita privind ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua fata mea are o hotarare definita privind pensia alimentara,pe ...

Buna ziua
fata mea are o hotarare definita privind pensia alimentara,pe care trebuie sa i-o dea copilului minor,fostul sot,in cuantum de 25% din venituri.Va rog sa-mi spuneti,unde trebuie sa apeleze,pentru ca aceasta hotarare sa fie pusa in aplicare?
Buna ziua, daca tatal minorului nu executa de buna-voie, trebuie sa va adresati unui executor judecatoresc pentru a obtine pensia prin intermediul executarii silite.
multumesc frumos.A fost la executor,dar i s a spus ca se poate face numai pe perioada de 3 luni,retroactiv,cand nu i s a platit pensia.Nu sepoate face la angajator,pentru pensiile viitoare?
Ce v a raspuns executorul este corect..