Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Limita de proprietate incalcata.As avea o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Limita de proprietate incalcata.As avea o intrebare,;un vecin si a facut gard in curtea noastra,chiar ...

As avea o intrebare,;un vecin si a facut gard in curtea noastra,chiar daca limita de proprietate este chiar zidul casei lor,ei spun ca trebuie sa aiba un metru sa circule pe langa proprietatea lor,mentionez ca limita de proprietate a fost de pe vremuri niste tufe,sa nu fuga pamantul(pamantul nostru e in deal),sper ca ma intelegeti,au intrat pana la 3 metri,asa cum era inainte limita,au facut gard pe toata suprafata gradinii noastre;CE AS PUTEA SA FAC?
In cazul.in care aveti indicii ca au ocupat din terenul.dvs ,soluția este avocat,proces granituire si revendicare.