Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. In urma decesului parintilor am facut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. In urma decesului parintilor am facut succesiunea ...

Buna ziua. In urma decesului parintilor am facut succesiunea mostenirii. Suntem 3 copii, 1/3 pentru fiecare. Acum una dintre surori nu mai doreste sa fie parte pe ce a mostenit, aceasta vrea sa doneze partea ei celorlalti 2 frati. Solicita partaj succesoral. Va rog sa-mi spuneti care este procedura si ma intereseaza daca acest partaj se poate face in situatia in care nu este intabularea facuta.
Nu se poate face partajul fără întabulare. Mergeți la un notar și o să vă sfătuiască în consecință.