Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! În cazul în care părinții nu sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! În cazul în care părinții nu sunt divorțați, ...

Bună ziua! În cazul în care părinții nu sunt divorțați, unul dintre părinți poate scoate minorul din țară fără acordul celuilalt părinte?
Nu.
daca celalalt nu e de acord, se apeleaza la instanta la fel ca in cazurile celor divortati.