avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 750 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara as avea o intrebare privind mostenitorii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara as avea o intrebare privind mostenitorii veteranilor ...

Buna seara as avea o intrebare privind mostenitorii veteranilor de razboi.
Tatal meu a fost veteran de razboi si a fost si inchis 3 ani politic ,eu ca fica lui pot primi o indemnizatie ca urmas parinti sunt amandoi decedati Multumesc anticipat.


















Cel mai recent răspuns: mihaipeste55 , utilizator 19:47, 15 Septembrie 2021

mihaipeste55
Utilizator
19:56, 12 Septembrie 2021
Buna seara as avea o intrebare privind mostenitorii veteranilor de razboi.
Tatal meu a fost veteran de razboi si a fost si inchis 3 ani politic ,eu ca fica lui pot primi o indemnizatie ca urmas parinti sunt amandoi decedati Multumesc anticipat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copiii celor care nu au fost prizonieri dar au fost veterani ... Grecu ion Grecu ion Copiii celor care nu au fost prizonieri dar au fost veterani de război,pot beneficia de indemnizație conf.legii nr.130/2020? (vezi toată discuția)
Tatal meu a fost veteran de razboi, a fost ranit, a murit de ... balerina balerina Tatal meu a fost veteran de razboi, a fost ranit, a murit de o boala incurabila si as dori sa stiu daca noi copii lui (2) avem dreptul la o indemnizatie ... (vezi toată discuția)
Are drept sau nu si la pensia de cap pe care i-au anulat-o? yna87 yna87 Bunica mea avea pensie de CAP, iar sotzul avea pensie de stat si de veteran. La decesul sotului in 2001 a ramas ku pensia de urmas si indemnizatia de vaduva ... (vezi toată discuția)