Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... procedura penala pentru infractiunea de furt cu autor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

procedura penala pentru infractiunea de furt cu autor cunoscut

Buna seara ,

1 Pe data de ..... in jurul orei ... , agentii ....de la firma de paza ...si de la Jandarmeria ... in timp ce executa serviciul de patrulare in zona .... , au surprins ... persoane in timp ce sustragea .... .
2 Persoanele implicate in tentativa de sustragere se numesc ....
3 Persoanele respective au fost conduse la Politie pentru ....( as dori completare pentru un astfel de raport ....la aliniatul 3 , conforma cu reglementarile , procedurile legale )

De regula cand este implicata Jandarmeria , nu informez Politia .

Multumesc !
Gasiti in Codul de procedura penala la partea de proceduri speciale - Infractiuni flagrante - retinerea pt 24 de ore.
Imi pare rau dar nu imi gasesc codul prin casa ca v-as fi ajutat mai mult:)