Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren,proprietate privată....trecut abuziv in alt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren,proprietate privată....trecut abuziv in alt titlu de proprietate !

Buna ziua,
Exista o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila,din anul 1986, prin care s-a atribuit unui petent,un teren intravilan (iesire din indiviziune).
In 1987,a fost pus in posesie de catre un executor judecatoresc.
De atunci,terenul a fost trecut la Registrul Agricol al comunei (ROL) iar posesorul legal a platit impozitele la zi.
Recent,primaria a modificat scriptic registrul agricol, mutând acest teren într-un Titlu de Proprietate distinct....
ÎNTREBARE:
În ce condiții ar fi avut acest drept ?
Cine și în baza căror documente ar fi putut solicita o astfel de manevră ?
Este legal ce a făcut primăria ?

Vă mulțumesc !
Buna ziua,
trebuie vazute actele,
altfel nu se poate,