Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua. Eu am fost în concediu de creștere a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua. Eu am fost în concediu de creștere a copilului ...

Bună ziua. Eu am fost în concediu de creștere al copilului și am beneficiat de indemnizatie. Când copilul a făcut 2 ani, eu am rămas insarcinata din nou. Nu am mai putut sa ma angajez deoarece a fost sarcina cu probleme de la început. Mi s a acceptat indemnizația și la al doilea, dar ce nu înțeleg eu, din ce zi mi se plătește indemnizația dacă eu nu am avut concediu postnatal și prenatal dat de angajator? De la naștere sau după cele 43 de zile de postnatal?
Din prima zi de nastere a celui de-al doilea copil.