Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, imi spuneti va rog cum poate beneficia mama ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, imi spuneti va rog cum poate beneficia mama mea de ...

Buna ziua, imi spuneti va rog cum poate beneficia mama mea de ajutor la facturile de energie si gaze avand in vedere ca are venit de 800 lei/ luna dar apartamentul in care locuieste il detin eu? Pe scurt: eu locuiesc intr-un alt oras dar detin si un apartament in care locuieste mama mea singura. Ea se ocupa de intretinerea si facturile ei,locuieste singura, doar ca imobilul este pe numele meu. Multumesc!
Isi poate face mutatia/ domiciliul in respectivul apartament. Altfel spus o luati in spatiu. Dupa parerea mea, prin asociatia de locatari poate cere ajutorul.
Sa vedem si legea consumatorului vulnerabil care a fost promulgata de presedinte, dupa publicarea in MO.
Va multumesc pt raspuns. Are buletin facut pe adresa respectiva, am luat-o in spatiu, dar pt depunerea actelor de ajutor nu are nevoie de actul de proprietate? Ma refer sa fie ea proprietar. Este in regula daca are doar buletin la adresa respectiva?
Cel mai sigur este sa va interesati la asociatie unde se depun documentele.