Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cererea reconventionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cererea reconventionala

Buna seara,
Sunt chemata in instanta de angajator pentru daune-interese.Fiind sarbatorile nu am posibilitatea sa discut cu un avocat in amanunt dosarul si vreau sa fac si o cerere reconventionala. Stiu ca am posibilitatea sa aman procesul la primul termen pentru angajare avocat, dar cum ramine cu cererea reconventionala? O pot depune odata cu intampinarea dupa ce imi angajez avocat, implicit la urmatorul termen dat de instanta? Pot sa fac eu cererea reconventionala eu si sa o dau acum la primul termen si sa aman depunerea intampinarii la urmatorul termen?

Multumesc!
Cererea reconventionala trebuie sa fie in legatura cu actiunea principala .. care este obiectul cererii reconventionale?