Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, Vă rog frumos să mă ajutați cu un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, Vă rog frumos să mă ajutați cu un răspuns. În ...

Bună ziua,

Vă rog frumos să mă ajutați cu un răspuns.

În weekend ul 1 si 3 tatăl copilului nostru are program de vizită.

Întrebarea mea este, dacă nu anunță că dorește să vadă copilul, eu pot să fac un program cu copilul?

Sau trebuie să stau și să aștept ca tatăl copilului să vină sau nu în vederea efectuării programului?

Eu vreau să fac ceea ce este corect. Dacă legea spune că trebuie să stau în casă în așteptarea tatălui, asta voi face.

El susține, cel puțin pentru acest weekend, că a trimis mail cu o zi înainte. Nu am primit nimic pe adresa mea de mail. Cum anume procedez pentru a demonta faptul că a trimis mail (concret netrimițând nimic).

Un articol de lege, vă rog frumos, dacă se poate.

Vă mulțumesc.
Christinne2013, utilizator
Dna nu exista artivole de lege care să reglementeze fiecare aspect al vietii noastre,al unei situații, etc.Pt a evita să vă sicaneze strange-ti si dvs probe trimiteți mail,sms ,e ora x ,dacă nu ajungi în 30 min plec cu copilul.la plimbare,sau unde aveti treaba.Trimiteti mail,mesaj pe whatsapp cu o seara inainte,în care il întrebați dacă înțelege ca ia ziua următoare să își viziteze minorul.Asta.este mai pierdeți câteva minute din viata dar Va,, acoperiți,".Puteti sa trimiteți mesaj si unei prietene,rude,în care va.plngeti , ,,iar nu a venit costică să își viziteze copilul l am asteteptat 3 0re si copilul
a plâns de supărare".. Salvați toate mesajele le printati .Si la nevoie le folositi...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat