Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Adresa de domiciliu nu o pot folosi ca adresa a ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Adresa de domiciliu nu o pot folosi ca adresa a sediului social.

Buna ziua. Mă numesc Svetlana. Vreau sa îmi înființez II. Însă, adresa de domiciliu nu o pot folosi ca adresa a sediului social. Am o prietena care nu are nevoie de casa sa, și mi-a propus sa fac actele sediului social la casa ei. Am văzut din internet că ar trebui sa semnez cu ea un contract de comodat. Spuneți-mi, va rog frumos, unde îl pot semna? Trebuie să merg la notar/avocat , sau pot sa găsesc un formular pe internet pe care sa îl completez , semnam ambele și cu asta basta? Ajutati-ma, va rog frumos!
george-neagu, moderator
Poate fi sub semnătură privată, nu trebuie să fie în mod obligatoriu încheiat la notariat.