Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara. Tatal meu este decedat din 2001 iar eu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara. Tatal meu este decedat din 2001 iar eu sunt unicul ...

Buna seara. Tatal meu este decedat din 2001 iar eu sunt unicul lui copil. Bunica paterna a decedat in august 2020. Matusa mea, sora vitrega a tatalui meu mi_a spus ca nu facem succesiune dupa bunica pentru ca i_a lasat totul ei cu acte dar nu mi_a aratat nimic. Am cerut sa imi dea actul de deces al bunicii si a refuzat. Acum 2 saptamani mi_a spus ca trebuie totusi sa facem succesiune pentru groapa de la cimitir si pentru o masina dar am aflat ca si apartamentul este tot al bunicii, si ca nu i_a facut matusii niciun act. Eu ce mai pot face in situatia data tinand cont ca a trecut mai mult de 1 an de la decesul bunicii? Eu am crezut_o pe matusa mea pe cuvant.... nu ma asteptam la asa ceva
Nu are importanta cat a trecut.
Puteti dezbate oricand succesiunea dupa bunica.