Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursă sociala orfan
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursă sociala orfan

Buna ziua! Sunt orfan de tata si doresc sa obtin bursă pe faptul acesta, doar ca mi s-a zis ca trebuie ambii parintii sa nu fie, totuși in acte scrie "orfan", ce se refera la ambele cazuri din ce stiu eu
Hdjndhx, utilizator
Sigur ca aveti dreptul la bursa. Duceti la scoala/liceu cererea, insotita de o copie certificat de deces, o cupie dupa CI dvs si un IBAN de la banca.