Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Diploma de bacalaureat mai este valabilă în ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Diploma de bacalaureat mai este valabilă în condițiile în ...

Diploma de bacalaureat mai este valabilă în condițiile în care pe numele titularului a fost emisă o diplomă de licență?
Buna ziua,

Diploma de bacalaureat atesta absolvirea liceului si sustinerea examenului final.

Diploma de licenta atesta absolvirea studiilor universitare.

Ambele diplome sunt valabile, aceste acte administrative produc efecte in circuitul civil.

Un act juridic inceteaza sa produca efecte juridice daca este anulat.
Diploma de licență poate substitui diploma de bacalaureat în dosarul de angajare dacă această este cerută pt ocuparea unui loc de muncă?

CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA" a scris:

Buna ziua,

Diploma de bacalaureat atesta absolvirea liceului si sustinerea examenului final.

Diploma de licenta atesta absolvirea studiilor universitare.

Ambele diplome sunt valabile, aceste acte administrative produc efecte in circuitul civil.

Un act juridic inceteaza sa produca efecte juridice daca este anulat.

manole silviu, utilizator
Diploma de licență nu poate substitui diploma de bacalaureat.