Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Firma apa canal facturează către dezvoltator, pentru ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Firma apa canal facturează către dezvoltator, pentru ca asociația ...

Firma apa canal facturează către dezvoltator, pentru ca asociația de proprietari sa plătească trebuie făcută refacturare dezvoltator.. Asociație?
Daca da, pe câte luni în urma o poate face?!
Este neclara situatia ,avand in vedere ca normal asociatia de proprietari avea dreptul sa incheie contract de furnizare utilitati direct cu furnizorul,eliminand astfel birocratia prin dezvoltator
Raspunsul este conditionat de clauzele contractual asumate intre dezvoltator si asociatia de proprietari