Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna ziua. Pot fi executat de doua ori (ca ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna ziua. Pot fi executat de doua ori (ca administrator) pentru ...

Buna ziua. Pot fi executat de doua ori (ca administrator) pentru intrarea in insolventa a firmei? O data de ANAF prin regulile lor si o data prin hot jud. de faliment? Multumesc.
Pentru aceeasi creanta nu.

Daca e cazul formulati contestatie la executare.

Sper sa va fie de folos informatiile.
Prblema eu as vedea-o astfel, nefiind specialist, de aceea ma bucur c-a intervenit si cineva in domeniu: Fiscul prin regulile lor, incepoe executare. Poprirea pe orice "venituri actuale si viitoare". Insolventa merge mai departe, poate dura ani si ani. Si se poate incheia fie prin iesire/reorganizare, fie prin lichidare/faliment. Pana atunci am platit si tot platit. Toata creanta pusa in carca. La final (instanta) se constata ca nu mi se atrage raspunderea in temeiul legii 85/2014. Deci? Multumesc.