Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara! Aș dori sa îmi depun dosarul de bursă ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara! Aș dori sa îmi depun dosarul de bursă socială ...

Bună seara! Aș dori sa îmi depun dosarul de bursă socială pentru facultate, însă la dosar mi-se cer cupoanele de pensie de pe luna iunie, iulie și august a tatălui meu. Problema este că pe luna iunie nu a primit cuponul de pensie, oare cum aș putea intra in posesia unei adeverințe sau echivalent al acestuia și dacă este necesar să se prezinte tatăl meu la Casa de Pensii sau pot obține eu adeverința pt el. Mulțumesc!
De la casa de pensii evident. Se va prezenta titularul sau un mandatar cu mandat autentic notarial ( e prea complicat in situatia dvs).
Și oare nu îi posibil să pun la dosar o copie după decizie in care apare suma respectiva si 2 cupoane pe lunile august și septembrie?
21Diana, utilizator