Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Post desfiintat la revenire din concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Post desfiintat la revenire din concediu crestere copil

În urma modificărilor aduse OUG nr.111/2020, a fost eliminat interdicția concedierii timp de 6 luni de la data revenirii din CCC.
Așadar, la revenirea din CCC se poate decide concedierea.
Intre timp am aflat ca postul pe care lucram a fost desfiintat in urma mutarii departamentului in alta firma infiintata special pentru proiectul pe care lucram. Ma ajuta cu ceva aceasta informatie?
Nu va ajuta cu nimic aceasta informatie ...
Multumesc