Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Recent am schimbat invelitoarea la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Recent am schimbat invelitoarea la acoperis. (bloc ...

Buna ziua. Recent am schimbat invelitoarea la acoperis. (bloc 4 etaje fara asociatie)
Care sunt pasii de urmat pentru a recupera investitia de la vecini in mod legal? De ce acte e nevoie de la firma care executa lucrarea?
Instanta. Factura si chitanta (sau extras de banca).
In cazul imobilelor de locuit in comun,unde nu este constituita asociatie de proprietari,,.demararea de lucrari de reparatii,intretinere la partea comuna se realizeaza dupa ce se obtine acordul locatarilor
In speta ,dv pentru recuperat c/v investitie este necesar sa detineti documente justificative materiale si manopera,certificat d egarantie,proces verbal predare-primire
Initial este d epreferat sa contactati locatarii,prezntati situatia si in cazul in care exista persoane care nu inteleg sa trespecte dispozitiile in domeniu,referitoare la partea comuna atunci va revine dreptul sa va adresati instantei de judecata