Forum Discuţii juridice Executare silită buna ziua ! am castigat pe darea in plata. banca a ...
Discuție deschisă în Executare silită

buna ziua ! am castigat pe darea in plata. banca a cerut incetarea ...

buna ziua ! am castigat pe darea in plata. . banca a cerut incetarea executarii silite. executorul scrie o incheiere : inceteaza executarea silita pornita la cererea creditoarei Banca...., intrucat s-a realizat integral obligatia stabilita prin titlu executoriu, fiind platite partial cheltuielile de executare ! Ce sa inteleg, ca executorul poate sa-mi ceara sume reprezentand cheltuieli de judecata?
Nu ch de judecata, ci ch de executare. Fara sa vedem incheierea nu se poate spune ce "scrie" in ea.
Da. Corect . Cheltuieli de executare ! O sa postez si incheierea in care spune si ca am drept de contestatie in 15 zile.

trandafir2 a scris:

Nu ch de judecata, ci ch de executare. Fara sa vedem incheierea nu se poate spune ce "scrie" in ea.